درباره دبیزبان رسمی: عربی

واحد پول: درهم

دین: اسلام( دین رسمی)، مسیحیت، هندو، بودائی


دبی در ساحل غربی بخش جنوب غربی خلیج فارس واقع شده است و یکی از شیخ نشین های امارات متحده عربی بوده و بزرگ ترین شهر آن بعد از ابوظبی محسوب می شود.

رودخانه خور، این شهر را به دو بخش( دیره در قسمت شمالی و بردبی در قسمت جنوبی) تقسیم می کند.

دبی در بین هفت کشوری که با حکومت سلطنت مشروعه اداره می شوند، قرار دارد و دارای سرعت و نوآوری بالایی در امور ساختمانی می باشد به گونه ای که با ایجاد جاذبه هایی نظیر بلندترین برج جهان و جزایر مصنوعی در رتبه های برتر ساخت و ساز قرار گرفته است.


موقعیت جغرافیایی:

بازدید کنندگان دبی اغلب از مشاهده تضاد ها حیرت زده می شوند.کشوری با بیایان های بی پایان،کوههای ناهموار و شهر های مدرن.شهر دبی در سواحل یک مدخل طبیعی خلیج فارس بهنام خور دبی واقع شده است که شهر را به دو بخش تقسیم می کند.

دبی یکی از هفت اماراتی است که در سال 1971 به یکدیگر پیوستند تا امارات متحده عربی را تشکیل دهند.دیگر امارات آن شامل:ابوظبی، فوجیره ،راس الخیمه ،شارجه و ام القوین است.هر امارات بر اساس شهر اصلی آن نامگذاری شده است.


زبان:

عربی زبان رسمی دبی می باشد اما انگلیسی نیز به طور گسترده در آن صحبت می شود. از دیگر زبان های رایج می توان به هندی، فارسی، اردو، بنگالی و چینی اشاره کرد.


آب و هوا:
دارای آب و هوای گرم و خشک همراه با زمستان های معتدل و تابستان های گرم با میانگین 40 درجه سانتیگراد می باشد.

بهترین زمان سفر به دبی دو ماه نخست بهار و هم چنین دو ماه آخر پاییز( به دلیل هوای مناسب و مطبوع آن) است.


فرهنگ و روش زندگی:

فرهنگ دبی از سنت های اسلامی اعراب شکل گرفته است.اسلام بیش از یک مذهب است،و بر تمام زوایای زندگی شامل:پوشاک، خوراک و نوشیدن حکومت می کند.

مهمان نوازی و مهربانی از ارزش های قابل توجه می باشند و بازدید کنندگان متوجه برخورد گرم و مهربان مردم این شهر می شوند. دبی کشوری پذیرا و صبور است و خارجیان اجازه دارند اعمال مذهبی خود را انجام دهند.نوشیدنی های الکلی در هتل ها سرو می شود و نحوه پوشش در این کشور کاملا آزاد است.


جذابیت:

هرساله گردشگران بسیاری برای خرید، شرکت در نمایشگاه ها و هم چنین بازدید از جاذبه های مدرن و کهن به این شهر سفر می کنند.

بلندترین برج دنیا( برج خلیفه) ، تنها ختل هفت ستاره جهان( برج العرب) با آکواریوم زیر دریا، بلندترین فواره جهان، پارک های آبی مفرح و جزیره های نخل برخی از جاذبه های فراوان شهر دبی می باشند.

برج العرب ( Burj Al Arab)

برج خلیفه ( Burj Khalifa)


غذا:

غذاهای عربی ترکیبی از ذائقه خاورمیانه تی است و از کشورهایی مانند: مراکش، تونس، ایران و مصر تاثیر پذیرفته است. اما در دبی، غذاهای مدرن عربی معمولا به معنای غذای نزدیک به لبنانی است. محتویات این غذاها به طول معمول شامل: گوشت گوساله، بره، مرغ، غذاهای دریایی، برنج، خرما و انواع ادویه جات می باشد.

وعده غذایی معمولا با خوردن "مزه" شروع می شود که منتخبی از پیش غذاهاست و معمولا همراه با نان پیتا و سالاد سرو می شود. بعد از "مزه" نوبت به غذای اصلی که یک غذای گوشتی است، می رسد.

از غذاهای اصلی این منتطقه می توان از محبوس، الهریس، گجیا و شاوارما نام برد.

فلافل ( Falafel)

شاوارما (Shawarma)درباره طاهاگشت

021-24825

info@tahagasht.com

خبرنامه ما

برای دریافت آخرین خبر ها وپیشنهادات و تورهای لحظه آخری ما در خبرنامه عضو شوید.